16 marca 2016r. uczniowie kl. IIc technikum i IIIs ZSZ pod opieką mgr Ewy Szromek   i mgr Agnieszki Duszy wybrali się do chorzowskiej „Sztygarki” na Festiwal Robotów odbywający się w ramach VIII Chorzowskiego Festiwalu Nauki.

Uczniowie brali udział w wykładzie „Roboty wczoraj, dziś, jutro…” i pokazach konkursowych „Młodzi konstruktorzy, wynalazcy”, którego celem było zaprezentowanie uczniowskich oryginalnych prac z dziedziny fizyki, mechaniki i robotyki. Było to ogromne pole do popisu dla młodych wynalazców, konstruktorów, modelarzy, pasjonatów, dla których nauka to nie tylko teoria, ale możliwość praktycznego jej zastosowania.

Być może okaże się, że Ci, którzy dziś tylko obserwowali pokazy „połkną bakcyla” i wystartują w kolejnej edycji konkursu jako zawodnicy.

mgr Ewa Szromek