12 września 2015 r. potwierdzenie znalazły słowa, że „Są miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina”. Tego dnia od samego rana, na ulicy Sportowej, w okolicach Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 1 im. Wojciecha Korfantego robiło się tłoczono i głośno. Do szkoły zawitali absolwenci, emerytowani pracownicy, zaproszeni goście, a także sympatycy i przyjaciele, by wspólnie świętować jubileusz 65–lecia istnienia szkoły.

Uroczyste obchody, które przygotowywane były już od wielu miesięcy rozpoczęły się od mszy świętej w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu, po zakończeniu której wszyscy zebrani przemaszerowali przy dźwiękach Orkiestry Dętej Sanktuarium św. Floriana w Chorzowie do szkoły. O godzinie 12.30  nastąpiła część oficjalna. Wzięli w niej udział m.in.: Prezydent Miasta Chorzów Pan Andrzej Kotala, Poseł na Sejm RP Pani Maria Nowak, przedstawiciele: Urzędu Miasta Chorzów, Rady Miasta, Kuratorium Oświaty w Katowicach, śląskich uczelni wyższych, a także firm i organizacji współpracujących ze szkołą. Dla wszystkich tych, którzy zostawili w murach szkoły cząstkę siebie – swoje radości, smutki, nadzieje i marzenia – uroczystość była sentymentalną podróżą po wspomnieniach. Przypomniano historię szkoły, sylwetki dyrektorów, a także momenty z życia, z których szkoła jest dumna od wielu lat. Tę podróż po przeszłości uświetnił Pan dr Jacek Kurek, który opowiedział o tradycjach szkoły oraz o tym jak ważną rolę odegrała w życiu wielu ludzi. Wzruszenie wywołał Zespół Pieśni i Tańca „Chorzów” działający na co dzień przy MDK „Batory” w Chorzowie. Jego występ nawiązał do tradycji folklorystycznych  naszej szkoły, podejmowanych szczególnie w latach 70. i 80.  Były także chwile zabawne i radosne. Tym, którzy zgłosili swój udział w obchodach wręczono statuetki i nagrody w kategoriach: najstarszy i najmłodszy absolwent, stały bywalec szkoły, pary, których połączyła miłość szkolna oraz najliczniej zgromadzony rocznik absolwentów. Obchody 65­‑lecia stały się wspaniałą okazją do wprowadzenia nowej tradycji. Od tej chwili uroczystości szkolne rozpoczynać będzie hymn autorstwa Pana Karola Pieloka. Słowa utworu nawiązują do przyjaźni, wspaniałego i wartościowego daru jaki mogą ofiarować sobie ludzie. Premierowe wykonanie zaprezentowała uczennica klasy 2 – Joanna Smajdor.

Na zaproszonych gości i absolwentów czekał również słodki poczęstunek, a także wiele niespodzianek ukrytych na korytarzach oraz w salach lekcyjnych i pracowniach szkoły. Aby móc dłużej cieszyć się spotkaniem po latach uczestnicy obchodów wzięli udział w zorganizowanym na boisku szkolnym pikniku, a o godzinie 20.00 w restauracji La Pasión-  w Balu Absolwenta. Zabawa była przednia i trwała do białego rana.

Bernardeta Dworaczyk, Piotr Płonka