25 października 2016r. uczniowie klasy IIIc pod opieką wychowawcy mgr Ewy Szromek uczestniczyli w Akademii Bezpieczeństwa Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach.

W czasach, kiedy w różnych, całkiem niedalekich, krajach mają miejsce niepokoje         i zamachy terrorystyczne, warto wiedzieć, jak należy zachować się w takich ekstremalnych sytuacjach. Wzięliśmy więc udział w zajęciach, w czasie których uczniowie poznali kilka zasad postępowania, aby mieć szansę wyjść cało z opresji.

Mieliśmy też zajęcia w laboratorium kryminalistyki, gdzie dowiedzieliśmy się, jak zabezpiecza się dowody rzeczowe na miejscu przestępstwa i jak na ich podstawie można wnioskować i odtworzyć najbardziej prawdopodobną wersję przestępstwa, a w konsekwencji ująć złoczyńcę.

Uczniowie bardzo aktywnie i z zaciekawieniem uczestniczyli w zajęciach, być może        w przyszłości ktoś z nich podejmie kształcenie, a później pracę związaną ze zwalczaniem przestępczości.

mgr Ewa Szromek