21 kwietnia 2016r o godzinie 10:00 w Hali MORiS przy ulicy Dąbrowskiego odbył się Chorzowski Bank Pomysłów Sportowych. Imprezę zorganizowali Nauczyciele Wychowania Fizycznego Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 1 im. Wojciecha Korfantego w Chorzowie oraz Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miasta Chorzów.
Honorowy patronat objęli: Prezydent Miasta Chorzów Pan Andrzej Kotala i Pan Antoni Piechniczek.
W trakcie imprezy nauczyciele i uczniowie z chorzowskich szkół w trzech turach prezentowali swoje pomysły na ciekawą lekcję wychowania fizycznego. Pomiędzy kolejnymi turami imprezę uświetniły pokazy taneczne i gimnastyczne. Wszyscy bawiliśmy się znakomicie, był to czas integracji nauczycieli i uczniów w zakresie wspólnych aktywności fizycznych. Z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczną edycję Chorzowskiego Banku Pomysłów Sportowych.