Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej Szkole obchodziliśmy 15 marca 2016 R.. Zgromadzeni w auli uczniowie technikum informatycznego wysłuchali bardzo interesującej prelekcji prof. Mateusza Markowskiego na temat skutków nierozważnego czy wręcz bezmyślnego korzystania z dobrodziejstw sieci. Przedstawił miedzy innymi konsekwencje ujawniania haseł lub ich słabej ochrony; jedną z nich mogą być poważne straty finansowe. Drugą część półgodzinnej pogadanki w auli wypełniły projekcje filmów uprzytomniających skutki uzależnienia się od mediów.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W 2016 DBI obchodziliśmy 9 lutego. W Polsce od 2005 roku jest on organizowany przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK)

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci
w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.

mgr. Rafał Starzyński

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFESITWAL ROBOTÓW
Następny artykułPODPISANIE UMOWY O WSPÓŁPRACY