W dniu poprzedzającym Dzień Edukacji Narodowej, który przypada na 14 października, odbyła się w naszej szkole akademia upamiętniająca to wydarzenie.

Komisja Edukacji Narodowej była instytucją, która powstała w 1773 roku i miała za zadanie zreformować polską oświatę, wychować młodych ludzi na oświeconych patriotów , umiejących pogodzić szczęście indywidualne z dobrem społeczeństwa, zdolnych do obrony ojczyzny i do pracy dla niej, tolerancyjnych, odrzucających przesądy oraz stanowe uprzedzenia. Pamiętajmy o tym dzisiaj, bo to część naszej historii, tradycji.

Nasza szkolna uroczystość miała jednak charakter wesoły i humorystyczny, ponieważ postanowiliśmy zorganizować ją jako pastisz (mądre słowo – sprawdzić w słowniku) programu „Ciao Darwin”. Dwie grupy: nauczyciele kontra uczniowie rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach. Była walka na  rymy i popisy wokalne, a nawet taneczne akrobacje. Oczywiście nie zabrakło życzeń, kwiatów i uśmiechu.

Dzień Edukacji Narodowej to nie – jak potocznie zwykło się uważać – dzień nauczyciela, lecz wspólne święto  uczniów, pedagogów i innych pracowników szkoły. Zatem jeszcze raz z tej okazji życzmy sobie wszystkiego najlepszego, sukcesów, wszelkiej pomyślności i uśmiechu w każdym niełatwym dniu naszej pracy.