Dzień Godności – STOP dla hejtu i mowy nienawiści!

0
640

W środę 15.11.2016 r. z inicjatywy Pani Wicedyrektor Bernardety Dworaczyk i Pani Magdaleny Wojtowicz przy współudziale Pana Piotra Płonki odbył się w naszej szkole Dzień Godności. W tym roku został on poświęcony takim zagadnieniom jak „hejt” i „mowa nienawiści”. Uczestnicy warsztatów z klas 2A, 2B, 3C i 4C dowiedzieli się, czym są te zjawiska, poznali ich przykłady, a także sami podzielili się swoimi własnymi doświadczeniami. W trakcie spotkania zostały ukazane różne przykłady hejtu i mowy nienawiści – zwłaszcza te, które pochodziły z najbardziej znanego portalu społecznościowego, czyli Facebooka. Uczniowie dyskutowali o tym, do czego mogą one doprowadzić oraz zastanawiali się nad tym, dlaczego ludzi się bardziej odważni w Internecie. W trakcie warsztatów odbyły się różne gry i zabawy integrujące grupę. Mamy nadzieję, że spotkanie przyniesie pozytywne rezultaty.