W piątek 28.04.2017 r. w ZSTiO nr 1 im. Wojciecha Korfantego w Chorzowie odbył się jak, co roku Dzień Patrona Szkoły podczas którego na uroczystej akademii przypomniana została postać i historia życia Wojciecha Korfantego. Uczniowie przygotowali przedstawienie, w którym historie opowiadane przez Wojciecha Korfantego przeplatały się z historiami relacjonowanymi przez powstańców śląskich oraz utworami muzycznymi takimi jak: „Rota śląska”, „Puść mnie matko do powstania”, czy „Czerwone Słoneczko”. Na koniec uroczystości złożona została symboliczna wiązanka kwiatów pod znajdującym się w głównym holu szkoły portretem Wojciecha Korfantego. Uczniowie występujący w przedstawieniu, którzy wcielali się w historyczne postacie posiadali autentyczne stroje z epoki użyczone dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Powstania Śląskie 90.