W imieniu organizatorów Dnia Praw Człowieka w naszej szkole, w ramach którego uczestniczyliśmy w akcji „Maraton Pisania Listów Amnesty International” pragniemy złożyć gorące podziękowania wszystkim, którym nie jest obojętne łamanie praw człowieka na świecie i aktywnie włączyli się w nasze działania. Dziękujemy Pani Dyrektor,
Pani Wicedyrektor i uczniom z klas: 1a, 1c, 1se, 2b, 2c, 3a, 3b, 3c, 4a.

Napisaliśmy razem 290 listów, które niebawem zostaną wysłane do Meksyku, Malezji, Iranu, Salwadoru, Arabii Saudyjskiej oraz Burkina Faso. Mamy nadzieję, że nasze zaangażowanie przyczyni się do tego, że osoby niesłusznie oskarżone i uwięzione odzyskają wolność i swoje normalne życie.

Statystyki akcji 🙂
Ilość listów do poszczególnych państw:
– Meksyk: 59
– Burkina Faso: 54
– Salwador: 54
– Arabia Saudyjska: 48
– Iran: 42
– Malezja: 32

Klasa, która napisała najwięcej listów: 3c – 77 listów
Osoby, które napisały najwięcej listów: Karolina Piętka, Patrycja Potyrała, Agata Skrzypecka.

Kolejny maraton już za rok!

Agnieszka Kasperczyk
Piotr Płonka