W dniu 15.04.2016r. w naszej szkole odbył  się Dzień Przedsiębiorczości, podczas którego przeprowadzone zostały różne zajęcia dydaktyczne, takie jak:  wykłady,  konkursy na najlepiej napisany test z przedsiębiorczości, konkurs na najlepiej  wykonaną prezentacje multimedialną z przedmiotów ekonomicznych, gry planszowe  – eurobiznes. oraz liczne quizy ze znajomość wiedzy z dziedziny zarządzania.

W organizowanym w tym dniu  seminarium  pt.:

Szanse i zagrożenia rozwoju polskiej przedsiębiorczości”

wykłady wygłosili  naukowcy i praktycy gospodarczy reprezentujący różne organizacje, tj. :

Pan dr Krzysztof Koj- Dziekan Wyższej Szkoły Bankowej Wydział Zamiejscowy                            w Chorzowie,

wykład pt.: „Partner, przeciwnik, sługa czy uciekinier? Wybrane elementy negocjacji z pracodawcą”,
Pan prof. UE dr hab. Przemysław Zbierowski- Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, wykład: „Różne oblicza przedsiębiorczości”,

Pani dr Elżbieta Zagórska- Uniwersytet  Ekonomiczny w Katowicach
wykład: „ Inwestycje alternatywne”,

Pan Arkadiusz Wawreczko- Prezes Instytutu Przedsiębiorczości w Chorzowie,
wykład pt: „Cel, misja i zasady funkcjonowania fundacji- analiza przypadku”,

Pan Sławomir Nawrot i Pan Bartosz Kamiński- Fajna Spółdzielnia Socjalna w Katowicach,

wykład nt: Spółdzielnia socjalna- jako forma organizacyjno-prawna działalności gospodarczej, ;

Pani mgr Małgorzata Jana Powiatowy Urząd Pracy w Chorzowie,

wykład pt: „Determinanty lokalnego rynku pracy”.

W trakcie seminarium można było zapoznać się z szeroką ofertą edukacyjną Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz Wyższej Szkoły Bankowej Wydział Zamiejscowy            w Chorzowie.

Naszym gościom bardzo dziękujemy za wygłoszone wykłady, a nauczycielom i uczniom  za zaangażowanie w organizację  Dnia Przedsiębiorczości w naszej szkole.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKONKURS ORTOGRAFICZNY