Praca, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca, jest istotnie bezcenna. W celu wyrażenia uznania dla trudu wolontariuszy na całym świecie z inicjatywy ONZ 5 grudnia obchodzony jest  od 1986 roku Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

Uczniowie ZST nr 1 w Chorzowie uczestniczyli w  dwóch spotkaniach : z przedstawicielami Fundacji ,,Rycerze i Księżniczki” oraz  w spotkaniu  z  panem Arturem  ,,KORNIKIEM  ” Sowińskim-zawodnikem  MMA, pierwszym międzynarodowym mistrzem  KSW w kategorii wagowej    do 66 kg, oraz jego dietetykiem – Marcinem Gandykiem

Fundacja Rycerze i Księżniczki powstała, by ratować życie i zdrowie, wtedy, kiedy możliwości w kraju na to nie pozwalają, a środki na to potrzebne przekraczają możliwości finansowe rodziny. Uczniowie zostali zapoznani w jaki sposób Fundacja oferuje swoim podopiecznym i ich rodzinom kompleksowe wsparcie na każdym etapie- od momentu kontaktu z kliniką
 i specjalistami, poprzez  tłumaczenie dokumentacji medycznej, organizowanie  transportu i  zakwaterowania oraz  pomoc psychologiczną. Fundacja organizuje również akcje charytatywne wraz z plakatami, ulotkami oraz puszkami, zwraca    się o wsparcie do mediów lokalnych oraz ogólnopolskich w celu promocji zbiórek.

Pan Artur Sowiński opowiedział uczniom o swoich pierwszych krokach w MMA, o grze         w zespole Leo Karma, jak wspominał swoje początki w KSW, w jaki sposób przygotowuje się do walk i co planuje po zakończeniu kariery sportowej.

Natomiast pan Marcin Gandyk-były złoty medalista Mistrzostw Polski w kulturystyce, trener personalny mistrzów i osobisty dietetyk pana Artura Sowińskiego zapoznał uczniów             z tematyką żywienia człowieka, dietetyką sportową, w jaki sposób skutecznie zbudować masę mięśniową oraz omówił temat dopingu w sporcie.