Dzień Sportu – dzień wolny od nauki i konieczności przesiadywania w szkolnej ławce. Zwykle wybrana dyscyplina, krótki mecz, bieg czy skok i… do domu. Zapewne właśnie tak część z nas zapamiętała to wydarzenie ze szkolnych lat. Dziś można i trzeba inaczej. Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom naszych uczniów zorganizowaliśmy E-sport u Wojtka. Odbyły się rozgrywki sportowe, których niemałą atrakcją była rywalizacja uczniów oraz nauczycieli, turniej gier komputerowych oraz II Festiwal Kolorów.

Promocja ruchu, dyscyplin sportowych i motywacji do treningów, ćwiczeń, ale przede wszystkim aktywnej zabawy, to jedno z bardzo ważnych zadań dla wychowawców młodzieży. Dzień Sportu w polskiej szkole to znakomity przyczynek by zaszczepić w młodzieży także ducha rywalizacji, nieodłącznego elementu rozwoju społecznego.

Najważniejsze jednak, by czas ten kojarzył się dobrą zabawą!