W środę 6 kwietnia odbył się w naszej szkole II Regionalny Konkurs Historyczny „Śladami przeszłości”, którego adresatami byli uczniowie gimnazjów. Konkurs uzyskał patronaty: Prezydenta Miasta Chorzów, Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Chorzowie, Muzeum w Chorzowie oraz Koła Naukowego Historyków Doktorantów UŚ.  Tegoroczna tematyka poświęcona była panowaniu ostatniego króla Rzeczpospolitej Obojga Narodów Stanisława Augusta Poniatowskiego i rozbiorom. Do testu konkursowego przystąpili uczniowie z czterech gimnazjów. Po zakończeniu części konkursowej miał miejsce wykład o Tadeuszu Kościuszce, który wygłosiła Pani mgr Dominika Rychel – Mantur – pracownik Instytutu Historii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom, jak i ich opiekunom za udział! Kolejna edycja konkursu już za rok.

 

Slajd1Slajd2