Dnia 22 grudnia 2017 r. obejrzeliśmy Jasełka Bożonarodzeniowe, które zaprezentowali uczniowie klas pierwszych, drugich, trzecich i czwartych Zespołu Szkół Technicznych nr 1  im. Wojciecha Korfantego w Chorzowie.  Nietypowe choć tradycyjne, nowoczesne, choć      z odrobiną biblijnej nuty – w auli naszej szkoły można było spotkać Maryję z dzieciątkiem, Józefa, pasterzy, Trzech Króli oraz aniołów. Całość opiewała w przypowieść wigilijną, której głównymi bohaterkami był Magda i Kasia, a przesłaniem duch nowego życia.  Jasełka wprowadziły wszystkich w iście świąteczny nastrój, a artyści podbili serca zgromadzonej widowni pięknym i oryginalnym występem. Po Jasełka uczniowie mogli również zaprezentować umiejętności wokalne, biorąc udział w Bożonarodzeniowym Konkursie Kolęd.