8 czerwca grupa uczniów i absolwentów wraz z Panią M. Fojt, Panią A. Kasperczyk i Panem P. Płonką udała się do Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, gdzie wzięła udział w koncercie symfonicznym „Miłość, nienawiść, śmierć”.  Pod dyrygenturą Pana Macieja Tarnowskiego zostały zagrane: uwertura do opery „Tannhӓuser” Richarda Wagnera, poemat symfoniczny „Stanisław i Anna Oświecimowie” Mieczysława Karłowicza, suity z „Romea i Julii” Sergiusza Prokofiewa. Koncert zakończył znany „Marsz weselny” ze „Snu nocy letniej” Felixa Mendelssohna. W trakcie koncertu uczniowie usłyszeli o różnych przykładach miłości – od romantycznej aż po zakazaną i grzeszną. Wyjście były bardzo udane.