Nasza szkoła przy pomocy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa         w Katowicach, postanowiła włączyć się kolejny raz w akcję charytatywną pod hasłem „KREW+SZPIK.” Ma ona na celu pozyskanie krwi od osób zdrowych na rzecz osób wymagających transfuzji krwi oraz rekrutację potencjalnych dawców szpiku.

Poprzez to zorganizowane działania chcemy poszerzyć świadomość lokalnego społeczeństwa, w tym głównie młodzieży, w zakresie wiedzy związanej z tematem krwiodawstwa, jak również pokazać jak niesienie bezinteresownej pomocy jest ważne, a zarazem satysfakcjonujące.

14 kwietnia 2016 roku, w bibliotece szkolnej od godz. 9.00 do godz. 13.00,                          każda pełnoletnia i zdrowa osoba może poddać się poborowi krwi.

Serdecznie zapraszamy, gdyż jak głosi hasło: „KREW DAREM ŻYCIA”

 

Osoba odpowiedzialna: Monika Chmielewska