Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 1 im. W. Korfantego w Chorzowie 21 czerwca br. był najbardziej kolorową szkołą w  naszym mieście. Wszystko za sprawą pierwszej edycji Młodzieżowego Festiwalu Kolorów, czyli imprezy, podczas której uczestnicy zamienili się  w wielobarwne płótno.

Tęczowe kolory  wystrzeliły  dzisiaj dwa razy. To była dobra okazja, aby przy  muzyce ubrudzić się w kolorach tęczy. Eksplozja kolorów była wzorowana na cyklicznym Festiwalu Kolorów i nawiązywała do hinduskiego święta Holi, podczas którego ludzie obrzucają się kolorowymi proszkami i polewają wodą. Ma to symbolizować odrzucenie wszelkiej złości oraz zmianę pór roku. Tęczowe kolory oznaczają także różnorodność.

Pierwszy wyrzut kolorów to moment uroczystego rozpoczęcia cyklicznego już  „Festyn u Wojtka” organizowanego  dla dzieci z chorzowskich przedszkoli, szkół podstawowych oraz mieszkańców Chorzowa. Wydarzenie  to  zrzeszyło młodzież  szkolną oraz przedszkolaków, zapewniając wszystkim dużą dawkę pozytywnej energii, dobrą muzykę, a przede wszystkim świetną zabawą wśród barwnej chmury kolorów Holi.