,, NARODOWE CZYTANIE”

0
264

08 września 2018 roku odbyła  się kolejna edycja akcji ,,Narodowe Czytanie”, zainicjowanej przez  byłego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, podczas której wiele znanych polityków w tym obecny prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką, oraz wielu aktorów czytało powieść  Stefana Żeromskiego ,, Przedwiośnie”.
Tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbyła się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd wyjątkowa formuła akcji, podczas której Para Prezydencka proponowała do czytania przez cały rok 44 teksty Antologii Niepodległości.                     Uczniowie ZST nr 1, także przyłączyli się do tej akcji, czytając wybrane fragmenty               ,, Przedwiośnia”.  Podstawowym celem tego  przedsięwzięcia była  popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości  o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Akcja ,, Narodowe Czytanie” organizowana była w tysiącach miejsc na terenie całej Polski, a także poza granicami kraju.