NIE BYŁO ŻADNEJ NADZIEI

0
730

19 kwietnia, podobnie jak w roku ubiegłym, nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej „Akcji Żonkile”, której celem było upamiętnienie 73. rocznicy powstania w getcie warszawskim. Jej organizatorem jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie, które w tym roku przygotowało na tę okazję specjalny film o powstaniu. O godzinie 12.30 nastąpiła jego premiera internetowa, w której uczestniczyła klasa 3C. Film nosi tytuł „Nie było żadnej nadziei” i pokazuje historię powstania w getcie z dwóch perspektyw – wspomnień jego uczestników oraz animowanej narracji pokazującej główne problemy i dylematy powstańców. Po premierze filmu klasa 3C wykonała żywą rzeźbę upamiętniającą to wydarzenie. Rzeźba ta jest kreatywną artystyczną wizją powstania oczami młodych ludzi.

 

mgr Piotr Płonka

GETTO