Zamachy, katastrofy, wypadki. W tych ostatnich najwięcej ofiar jest na polskich drogach. Czy wiesz jak udzielić pierwszej pomocy? To ona może uratować komuś życie – pomóc przetrwać do przyjazdu karetki.

W naszej szkole 19 października, odbyły się warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w ramach programu, który jest realizowany
na terenie naszej szkoły „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”.
Projekt realizujemy wspólnie z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

W tym roku szkolnym postanowiliśmy rozpocząć program od spotkań cyklicznych z przedstawicielami chorzowskiej policji. Pierwsze warsztaty dotyczyły  zasad udzielania pierwszej pomocy, następne tematy warsztatów poświęcone będą tematyce zachowań prawidłowych w ruchu drogowym oraz konsekwencji prawnych dotyczących kierowania pod wpływem środków psychoaktywnych. Zakończeniem projektu będzie zorganizowanie już po raz IV  debaty wojewódzkiej przeznaczonej dla młodzieży szkól ponadgimnazjalnych.

Teraz już wszyscy wiemy, że pierwsza pomoc powinna być udzielana przez każdą osobę, która ma choć podstawową wiedzę na jej temat.