Uczniowie naszej szkoły wraz z Panem Piotrem Płonką i Panem Arturem Zychowiczem przyłączyli się do 9. edycji akcji „PODARUJ ZNICZ NA KRESY”. W ramach prowadzonej zbiórki w szkole, udało się zebrać ponad 160 zniczy a do naszej akcji przyłączyli się także uczniowie z Gimnazjum nr 4 w Chorzowie, Gimnazjum nr 10 w Chorzowie oraz Technikum Akademii Artystycznej w Katowicach. Nad przebiegiem akcji czuwała pani Wicedyrektor.
Zebrane znicze 29 października 2015 r. wyruszą w konwoju na Ukrainę, gdzie zapłoną
na opuszczonych grobach Polaków, którzy zostali pochowani w dziesiątkach nekropolii
w Drohobyczu, Borysławiu, Stryju, Samorze i w Łanowicach. Dzięki takim akcjom jak ta pamięć o naszych rodakach nigdy nie zginie.

WP_20151020_14_15_35_Rich