W piątek 28 października część klasy 1A pod opieką Pani A. Kasperczyk i Pana P. Płonki wzięła udział w zajęciach „Porozmawiajmy o samorządności!”, które prowadzone były przez pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach. Propagowanie wiedzy o regionie i samorządności oraz kreowanie postaw obywatelskich wśród młodzieży – tak w skrócie można opisać ideę lekcji. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z różnorodnością regionu pod względem geograficznym, kulturowym i historycznym, dowiedzieli się, jak funkcjonują samorządy w Polsce (ze szczególnym uwzględnieniem samorządu województwa śląskiego) oraz nauczyli się, jak skutecznie budować społeczeństwo obywatelskie. Na koniec uczniowie poznali ideę Budżetu Obywatelskiego oraz stworzyli konspekty własnych projektów.