W środę 03.05.2017 r. delegacja uczniów wraz z dyrekcją oraz psychologiem Joanną Wolnik i nauczycielem historii Piotrem Płonką wzięła udział w uroczystościach miejskich poświęconych 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz 96. rocznicy wybuchu III powstania śląskiego. Obchody rozpoczęły się o godzinie 9.00 mszą świętą w kościele św. Barbary skąd po jej zakończeniu nastąpił przemarsz pod Pomnik Powstańca Śląskiego, gdzie odbyły się uroczystości upamiętniające z udziałem władz samorządowych miasta. Uczniowie technikum mieszczącego się przy ulicy Sportowej przebrani w stroje powstańców śląskich pochodzących ze Stowarzyszenia Powstania Śląskie 90 oraz asyście pocztu sztandarowego z wizerunkiem Wojciecha Korfantego złożyli kwiaty pod pomnikiem i oddali hołd śląskim bohaterom. Uczniowie dzięki swoim strojom cieszyli się dużym zainteresowaniem wszystkich przybyłych na uroczystości, w tym m.in. przedstawiciela Związku Piłsudczyków.