World No Tobacco Day – święto obchodzone 31 maja.

Światowy Dzień bez Papierosa został ustanowiony przez WHO w 1987 roku ze względu na rosnącą liczbę osób uzależnionych i pacjentów ze schorzeniami wywoływanymi przez palenie papierosów.

Światowa Organizacja Zdrowia ustanowiła dzień 7 kwietnia Światowym Dniem bez Papierosa w 1987 roku (rezolucja WHA40.38). Rok później rezolucją WHA42.19 przeniosła święto na 31 maja.

Święto stanowi okazję do zwrócenia uwagi całego świata na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywne skutki zdrowotne. Dzień ma równie zachęcić do 24-godzinnego okresu abstynencji od wszystkich form konsumpcji tytoniu na całym świecie.

W naszej szkole w tym dniu uczniowie, nauczyciele i personel szkoły otrzymali od kl. III s  ZSZ białe kokardki i przygotowali oni również gazetkę przy wejściu do szkoły. Radiowęzeł w tym dniu podawał na przerwach różne informacje dotyczące szkodliwości palenia papierosów i urozmaicał to dowcipami.  Ogłoszony konkurs na hasło, plakat lub prezentację właściwie nie miał wielu chętnych. Prezentację otrzymaliśmy od ucznia Natana Zimnol z kl. 3b oraz plakat od ucznia Mateusza Haczyk z kl.  1a – dziękujemy, nagrody otrzymają na koniec roku szkolnego. Dziękujemy również wszystkim którzy pomagali w przygotowaniu tego Święta.   W przygotowaniach  pomagali nauczyciele z warsztatów szkolnych mgr Jolanta Dobrowolska, mgr Edward Kubień i mgr Leszek Pierzchalski