Dokument gwarantuje uczniom Zespołu Szkół Technicznych nr 1 zatrudnienie.

16 z nich może liczyć na stanowisko technika górnictwa podziemnego, a 15 na pracę w zawodzie górnika eksploatacji podziemnej. Porozumienie z Polską Grupą Górniczą dotyczy przyszłego roku szkolnego.

To bardzo dobra wiadomość dla naszych uczniów, a także dla tych, którzy myślą o związaniu swojej kariery zawodowej z górnictwem – zapewnia Pani Dyrektor mgr Sylwia Tkocz.

Zapraszamy wszystkich chętnych na kierunki:

– technik górnictwa podziemnego

– górnik eksploatacji podziemnej.

ZST nr 1 w Chorzowie to szkoła z górniczymi tradycjami. Nasi uczniowie zdobywają zawód pod okiem specjalistów pracujących w kopalniach. Zajęcia praktyczne odbywają się w KWK Wujek. W planie lekcji uczniów klas górniczych znajdują się przedmioty takie jak: eksploatacja podziemna złóż, podstawy geologii i górnictwa, maszyny i urządzania górnicze oraz przepisy prawa i bhp w górnictwie.