Dnia 2 maja br. reprezentacja szkoły złożona z przedstawicieli klasy 3a pod opieką pRoberta Wysoczańskiego wzięła udział w miejskich obchodach z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Uroczystości odbyły się na terenie Wojskowej Komendy Uzupełnień w Chorzowie. Po uroczystym podniesieniu flagi, zebrani goście mieli możliwość wysłuchania przemówienia Prezydenta Miasta Chorzów oraz wzięcia udziału w koncercie orkiestry dziecięco – młodzieżowej Sanktuarium św. Floriana w Chorzowie. Po uroczystym koncercie nastąpiło otwarcie wystawy „Uzbrojenie i wyposażenie żołnierzy Legionów Polskich”.

Cieszmy się z możliwości uroczystego świętowania, mającego na celu szacunek dla polskich barw narodowych oraz rozpowszechnianie polskich symboli patriotycznych.

Robert Wysoczański