W dniach 29 listopada i 1 grudnia uczniowie kl. IIIc pod opieką mgr Ewy Szromek i kl. IIa pod opieką mgr inż. Magdaleny Ślusarczyk wybrali się do Przedsiębiorstwa Techniki Sanitarnej ALBA w Chorzowie.

Uczniowie zapoznali się z prezentacją ukazującą jak należy segregować odpady i co się z tymi odpadami dzieje po tym, kiedy już je wyrzucimy. Zwiedzili też Rejonową Instalację Przetwarzania Odpadów Komunalnych i mogli się przekonać, że segregowanie odpadów ma sens, bo nic się nie marnuje, tylko ulega przetwarzaniu i służy nam dalej.

Jak powiedział zastępca Prezydenta Miasta Chorzowa ds. Gospodarczych Pan Wiesław Raczyński: „Stan środowiska, w którym żyjemy zależy od naszych codziennych wyborów. Dlatego tak ważne jest to, byśmy segregowali odpady, które wytwarzamy w naszych domach, firmach, zakładach pracy. W naszym mieście wiedza na temat korzyści płynących z prowadzenia selektywnej zbiórki surowców wtórnych stale wzrasta. Chorzowianie coraz częściej segregują odpady.”

Miejmy nadzieję, że po tej wizycie w PTS ALBA młodzież będzie miała większą świadomość ekologiczną, którą zastosuje w praktyce, a także będzie w tym zakresie pozytywnie oddziaływała na swoje rodziny i otoczenie.

mgr Ewa Szromek

zdjecie-startowe