W dniach 1-3 marca 2017 r. grupa uczniów z klasy 1A pod opieką p. Kasperczyk i p. Płonki wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Choć miała ona wymiar edukacyjny to nikt z pewnością nie może powiedzieć, że była nudna. Pierwszego dnia uczniowie wzięli udział w kreatywnych warsztatach plastycznych poświęconych twórczości Pawła Jarodzkiego w Narodowej Galerii Sztuki ZACHĘTA. Wieczorem odbył się bardzo klimatyczny spacer ulicami rozświetlonej Warszawy połączony ze zwiedzaniem Krakowskiego Przedmieścia (widzieliśmy powrót Pana Prezydenta do pałacu!) oraz Starego Miasta. W czwartek pomimo deszczu i porywistego wiatru odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik, gdzie przez kilka godzin mogliśmy lepiej poznać otaczający nas świat oraz ludzi. Następnie poznawaliśmy Śródmieście a wieczorem wzięliśmy udział w interaktywnym zwiedzaniu Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Ostatniego dnia wzięliśmy udział w Gali podsumowującej projekt Szkoła Dialogu, która miała miejsce w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. Była to okazja do spotkania z dziennikarzem Marcinem Mellerem, wicemarszałkiem Senatu Bogdanem Borusewiczem oraz Rzecznikiem Praw Obywatelskich Adamem Bodnarem. W trakcie naszej wycieczki poznaliśmy tempo życia miasta, znany bar mleczny a także przez chwilę znaleźliśmy się na planie serialu „M jak miłość”.