Z petycją u Pana Prezydenta

0
739

W środę 9 listopada 2016 r. reprezentacja uczniów biorących udział w projekcie „Szkoła Dialogu” pod opieką p. Kasperczyk i p. Płonki udała się z wizytą do Urzędu Miasta, gdzie odbyła spotkanie z Zastępcą Prezydenta Miasta ds. Społecznych – Panem Wiesławem Ciężkowskim. Uczniowie przedstawili projekt napisanej petycji, w której zgłaszają pomysł ufundowania przez władze miasta i postawienia makiety upamiętniającej synagogę, która znajdowała się w Chorzowie w latach 1874–1940 przy zbiegu ulic Wolności i Dworcowej. Pomysł uczniów zakłada stworzenie specjalnej makiety budynku synagogi, na której dodatkowo znajdą się informacje w języku polskim, niemieckim, angielskim oraz w alfabecie Braille’a. Ma być ona także dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pomysł spotkał się zainteresowaniem i akceptacją ze strony Pana Prezydenta, dlatego mamy nadzieję, że członkowie Komisji Kultury oraz Radni Miasta również się do niego przychylą i wszyscy spotkamy się w dniu odsłonięcia makiety.

img_9902