ZST nr 1 po raz kolejny sztabem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

0
247

Po raz kolejny ZST nr 1 w Chorzowie otrzymał zgodę na utworzenie sztabu 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 14.01.2018 r. pod hasłem ,, Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

W najbliższym Finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych – powiedział Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP – Wybór celu Finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć Zarząd naszej Fundacji. Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Piszą do nas lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach. Potrzeby są ogromne, a my, wybierając temat każdej zbiórki, musimy być pewni, że przy pomyślnym wyniku Finału uda nam się postawione cele zrealizować. A to nie jest łatwe – wszyscy zwłaszcza w ostatnich dniach widzimy, z jak wieloma bolączkami boryka się dziś cały system ochrony zdrowia w Polsce – dodaje Prezes Zarządu Fundacji.

Neonatologia była celem Finałów WOŚP już siedmiokrotnie. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiły 3844 urządzenia medyczne za łączną sumę 121.909.333,39 złotych. Rodzice najmniejszych pacjentów mogą dziś, w razie potrzeby, liczyć na gotowość do pracy 1160 inkubatorów, 367 stanowisk do resuscytacji noworodków czy 344 kardiomonitorów.

Żeby zostać wolontariuszem należy wypełnić ankietę i zostawić zdjęcie legitymacyjne do zeskanowania. Osoby zainteresowane kwestą, proszone są o zgłoszenie się do Pani Magdaleny Wojtowicz- szefa sztabu WOŚP w ZST nr 1 w Chorzowie.