3 Śląski Festiwal Nauki

14 stycznia 2019r. uczniowie kl. IIa pod opieką mgr Ewy Szromek   wybrali się do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, aby wziąć udział    w 3. Śląskim Festiwalu Nauki.

Czekały na nas główne atrakcje i aktywności Festiwalu: sześć obszarów wiedzy (nauk ścisłych, nauk przyrodniczych, nauk technicznych, nauk humanistyczno-społecznych, medycyny i zdrowia oraz sztuki), debiutująca w ramach ŚFN strefa kosmiczna (jednym z jej elementów były pokazy łazików marsjańskich), strefa sportu, strefa e-sportu, czy                 – co stanowiło absolutną nowość – strefa laserowych pokazów naukowych przygotowanych przez Uniwersytet Lund ze Szwecji.

Zorganizowano ponad sto pięćdziesiąt stanowisk pokazowych, dziesiątki wykładów, warsztatów i spotkań z interesującymi ludźmi ze świata nauki (i nie tylko), odbywających się w obszarach wiedzy w sali wielofunkcyjnej, na scenie głównej, w salach audytoryjnych    i wykładowych.

Uczniowie brali udział w wykładach i warsztatach, których prezentowały osiągnięcia        z zakresu wielu dziadzin. Było to dla nich ogromne przeżycie obrazujące, że nauka to nie tylko teoria, ale możliwość praktycznego jej zastosowania. Być może okaże się, że Ci, którzy dziś tylko obserwowali pokazy, „połkną bakcyla” i w przyszłości będą zgłębiać tajniki nauki.