4. Śląski Festiwal Nauki

27 stycznia 2020r. uczniowie kl. IIIb pod opieką mgr Ewy Szromek  wybrali się do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, aby wziąć udział w 4. Śląskim Festiwalu Nauki.

Czekały na nas główne atrakcje i aktywności Festiwalu: sześć obszarów wiedzy (nauk ścisłych, nauk przyrodniczych, nauk technicznych, nauk humanistyczno-społecznych, medycyny i zdrowia oraz sztuki), debiutująca w ramach ŚFN strefa elektromobilności, strefa sportu, strefa dziecka (towarzyszyła jej strefa aktywności, której uczestnicy mogli nauczyć się kształcenia odpowiednich nawyków zw. z utrzymywaniem właściwej postawy ciała), strefa  e-sportu.

Zorganizowano ponad sto pięćdziesiąt stanowisk pokazowych, dziesiątki wykładów, warsztatów i spotkań z interesującymi ludźmi ze świata nauki (i nie tylko), odbywających się w obszarach wiedzy w sali wielofunkcyjnej, na scenie głównej, w salach audytoryjnych    i wykładowych.

Uczniowie brali udział w wykładach i warsztatach, które prezentowały osiągnięcia    z zakresu wielu dziedzin. Było to dla nich ogromne przeżycie obrazujące, że nauka to nie tylko teoria, ale możliwość praktycznego jej zastosowania.

Być może okaże się, że Ci, którzy dziś tylko obserwowali pokazy, „połkną bakcyla”  i w przyszłości będą zgłębiać tajniki nauki.