Amber- Glass – zwiedzanie firmy i o tym: Jak pęka szkło?

0
705

Uczniowie klasy 1a wybrali się 2 kwietnia do firmy Amber – Glass w Chorzowie. W ramach XI Chorzowskiego Festiwalu Nauki uczniowie klasy pierwszej mogli zobaczyć jak działa, jedna z największych hurtowni szkła budowlanego oraz luster w Polsce. Dzięki uprzejmości Pana Adama Rudzika zostaliśmy oprowadzeni po nowoczesnych halach obróbki szkła oraz zobaczyć jak wygląda proces produkcyjny, cięcie oraz obróbka szkła w zakresie szlifowania, wiercenia, fazowania obróbki CNC, laminowania jak i hartowania. Ciekawostką nie było końca, maszyny sterowane elektroniczne, poprzez aplikację oraz operatorów maszyn, olbrzymie elementy szklane, dostarczane producentom mebli oraz firmom zajmującym się projektowaniem i wyposażeniem wnętrz czy automatyczna linia do rozkroju szkła w wymiarze Jumbo – dla laików wycieczka godna polecenia oraz zdobyta wiedza w zakresie „Jak pęka szkło?” podczas produkcji elementów szklanych do kabin prysznicowych czy niestandardowych zabudowań wnętrz.