W poniedziałek grudnia 2017 r. uczniowie klasy 4A, którzy kształcą się na profilu technika górnictwa podziemnego oraz uczennice klasy 2A, mieli niespotykaną okazję wziąć udział, wraz z Panią Dyrektor Sylwią Tkocz, nauczycielem przedmiotów zawodowych Panią Teresą Jerużalską oraz wychowawcą Panem Piotrem Płonką, w najważniejszym święcie górniczym – Barbórce. Uroczystość odbyła się na KWK „Wujek”, gdzie nasi uczniowie odbywają zajęcia w Podziemnym Ośrodku Szkolenia Zawodowego na poziomie 370 m. Wydarzenie to było nie lada przeżyciem, bowiem nasi uczniowie ubrani w mundury górnicze oraz stroje śląskie oprócz udziału w samej uroczystości, pomagali Panu Dyrektorowi Michałowi Paprotnemu oraz Pani Prezydent Miasta Ruda Śląska Grażynie Dziedzic wręczać nagrody i odznaczenia zasłużonym pracownikom branży górniczej.

Obchodzona co roku, tak hucznie Barbórka jest wspaniałą tradycją nie tylko Górnego Śląska, ale całego kraju. Przypomina ona jak ważna jest branża górnicza nie tylko dla polskiej gospodarki, ale także Europy i świata. Zatrudnienie jakie oferuje ta gałąź przemysłu jest szansą dla wielu młodych ludzi. Znakomitym przykładem tego są nasi ubiegłoroczni uczniowie – absolwenci, którzy zaraz po ukończeniu szkoły otrzymali pracę na KWK „Murcki – Staszic” oraz innych kopalniach na Śląsku, o czym chętnie opowiadają innym. Damian Wielik – były uczeń klasy 4A z dumą opowiada o tym, gdzie pracuje i jak nasza szkoła świetnie przygotowała go do wymarzonego zawodu. Mamy nadzieję, że uczniowie, którzy w tym roku opuszczą mury szkoły górniczej podzielą losy starszych kolegów, a młodsi – absolwenci gimnazjów zdecydują się na podjęcie nauki w naszej szkole, na kierunku który zawsze był naszą dumą i cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here