25 stycznia 2018r. uczniowie maturalnej klasy IVc pod opieką wychowawcy mgr Ewy Szromek uczestniczyli w wydarzeniu “Dej pozor co nie ujedziesz” zorganizowanym w Parku Śląskim  w Chorzowie przez Chorzowską Koalicję na Rzecz Bezpieczeństwa.

Celem akcji było podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w zakresie zagrożeń związanych z zimowym wypoczynkiem.

W ramach tego wydarzenia zobaczyliśmy pokaz działań Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno – Nurkowego Państwowej Straży Pożarnej z Bytomia, przy wsparciu Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie, a chorzowscy policjanci promowali bezpieczne formy spędzania wolnego czasu.

Uczniowie dowiedzieli się jak unikać zagrożeń oraz jakie działania podjąć, gdy widzimy osobę, pod którą załamał się lód.

Należy mieć nadzieję, że uzyskane wiadomości i wskazówki zapadną wszystkim  w pamięć   i przyczynią się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa.

mgr Ewa Szromek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here