W poniedziałek 26 lutego 2018 r. Szkolna Grupa Dialogu (reprezentacja uczniów       z klas 2A, 2B i 3C) oraz zainteresowani uczniowie wzięli udział w popołudniowej projekcji filmu biograficznego Bulwar Franza Waxmana w reżyserii Marka Kosmy Cieślińskiego w kinie Grajfka w Chorzowie.

            Film – biografia Franza Waxmana – pochodzącego z Chorzowa na Górnym Śląsku kompozytora muzyki filmowej, dwukrotnego laureata Oscara to próba pokazania jego pogmatwanej biografii i odkrywczego wpływu, jaki swoją twórczością wniósł do światowego kina w latach złotej ery Hollywood. Film miał charakter dokumentu inscenizowanego, opartego na materiałach archiwalnych, wywiadach z filmoznawcami i historykami.

            Film wzbudził duże zainteresowanie. Po jego zakończeniu odbyła się rozmowa         z reżyserem, w której uczestniczyli także nasi uczniowie. Pan Marek Kosma Cieśliński był zdziwiony dużą wiedzą naszych uczniów na temat historii społeczności żydowskiej Chorzowa. Uczestnicy spotkania wyrazili uznanie dla wygranej naszych uczniów w konkursie ogólnopolskim na projekt upamiętniający lokalną społeczność żydowską, czego dali wyraz oklaskami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here