Dzień Języka Obcego Zawodowego – Język obcy w zawodzie!

0
534

Dzisiejszy dzień to wyjątkowy dzień , w którym uczniowie technikum wraz z nauczycielami języków obcych mogli świętować Dzień Języka Obcego Zawodowego. Mimo, iż w kalendarzu widnieje Europejski Dzień Języków to nauczyciele językowcy postanowili wyróżnić język obcych zawodowy i nadali mu swój dzień w tym roku szkolnym – 26 marca.

Z tej okazji wybrani uczniowie klasy 1A oraz 3B przygotowali wystawę, która ma na celu pokazanie elementów tematycznych z języka niemieckiego branżowego oraz słownictwa specjalistycznego z zakresu poszczególnych profili zawodowych. Plansze dydaktyczne, książki specjalistyczne, przykładowe prace uczniów czy słowniczki języka zawodowego z języka angielskiego – to wszystko już od dziś w zasięgu ręki.

Ważnym punktem programu dzisiejszego dnia były warsztaty edukacyjne. 24 uczniów wzięło udział w bloku zajęć języka obcego zawodowego, w którym mogli zobaczyć swoich kolegów i koleżanki w akcji. Uczennice klasy 1a krótko o kompetencjach kluczowych z własną prezentacją w języku niemieckim i angielskim, rozmowy kwalifikacyjne – scenki tematyczne, nagrane na potrzeby lekcji, omówione krótko – plusy i minusy, następnie reklama w elektronice i ciekawe podejście to tematu reklamy produktu i reklamy samego siebie.

Kolejną częścią  było rozdanie dyplomów i nagród zwycięzcom Szkolnych Konkursów Językowych i szczególne podziękowania dla sponsorów nagród , dla wydawnictwa Nowa Era oraz Pearson.

Druga część to praca w grupie uczniów wszystkich profili zawodowych zarówno od pierwszych do czwartych klas, gdzie zadaniem było stworzenie mapy myśli a tematem głównym pracy był JĘZYK OBCY W ZAWODZIE. Do pomocy materiały dydaktyczne, słowniki internetowe GLOSBE, PONS, PWN, LANGENSCHEIDT, DUDEN.

Po zakończeniu pracy nauczyciel języka niemieckiego Magdalena Lyska krótko podsumowała dzisiejsze działania w ramach Dnia Języka Obcego Zawodowego oraz zaprosiła uczniów do obejrzenia wystawy, integrującej się z dzisiejszym tematem warsztatów edukacyjnych.