W czwartek 16 listopada 2017 r., który jest uznawany za Dzień Tolerancji odbył się            w naszej szkole Dzień Patrioty/Patriotki XXI w. Celem spotkania było zapoznanie się       z nowoczesnym pojęciem patriotyzmu, który nie jest związany już tylko i wyłącznie          z przelewaniem krwi za ojczyznę a ma nowy wymiar – obywatelski. Uczniowie w trakcie spotkania poznali postać Jacka Kuronia – szczególnie jego dokonania mające na celu jednoczenie Polaków oraz angażowanie ich w sprawy kraju. Uczestnicy zobaczyli także serię plakatów z cyklu „Kto Ty jesteś?”, które pokazują, że patriotyzm dzisiaj to przede wszystkim troska o kondycję gospodarczą, kulturalną i przyrodniczą kraju a także postawa szacunku i tolerancji dla innych. Odbyła się także debata dotycząca radykalizacji postaw młodych ludzi i ich odwoływania się do haseł nacjonalistycznych, czy wręcz szowinistycznych. Na koniec odbył się warsztat, podczas którego uczniowie projektowali      i wykonywali koszulki patriotyczne. Na szczególne uznanie zasługują prace Agnieszki Gary, Angeliki Gapińskiej oraz Natalii Wieczorek i Justyny Staszczuk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here