Dzień Praw Dziecka

0
480

We wtorek 26 listopada 2019 r. odbył się w naszej szkole Dzień Praw Dziecka z UNICEF. Tego dnia dominującym kolorem ubrań był niebieski, który miał wszystkim przypominać o działaniach podejmowanych przez UNICEF na rzecz ochrony praw dzieci.

Na korytarzach pojawiły się gazetki informujące o tym, kto zgodnie z literą prawa jest uważany za dziecko oraz jakie prawa przysługują szczególnie tej grupie osób. Klasa 1cg wzięła udział w prowadzonym przez panią pedagog Katarzynę Dąbrowską oraz wychowawcę Piotra Płonkę warsztacie „Prawa dziecka – teoria i praktyka”, podczas którego uczniowie proponowali rozwiązania konkretnych sytuacji, które dotyczyły łamania praw dzieci , a także projektowali kampanię społeczną uświadamiającą osobom dorosłym wagę tych praw. Klasa 2a na lekcji wiedzy o społeczeństwie przygotowywała plakaty propagujące wybrane prawa dzieci. Na długiej przerwie chętni uczniowie oraz nauczyciele zatańczyli belgijkę, a na kolejnej wzięli udział w zumbie prowadzonej przez uczennice z klasy 1cp.

Samorząd Uczniowski przygotował charytatywną kawiarenkę, w której sprzedawano słodkości, a z której dochód zostanie przekazany na konto Fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko” – na leczenie 9-letniej chorzowianki Jagody Labus.