Jak co roku Zespół Szkół Technicznych nr 1 im. Wojciecha Korfantego był organizatorem “Festynu u Wojtka”, który na stałe zagościły w kalendarzu imprez miejskich i cieszy się już renomą. Festyn ma charakter cykliczny, a skierowany jest do najmłodszych: dzieci przedszkolnych oraz wczesnoszkolnych.  Celem jest integracja społeczności lokalnej oraz nawiązywanie współpracy miedzy jednostkami. Udział w nim wziął Prezydent Miasta Chorzowów Pan Andrzej Kotala oraz ponad 200 przedszkolaków. W tym roku uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali mnóstwo atrakcji, był między innymi kącik malowania twarzy, kolorowania, rysowania kredą, zabaw animatorskich oraz baniek mydlanych. Rozgrywały się także liczne konkurencje sportowe: wyścigi w workach, na hulajnodze, dart, ćwiczenia sprawnościowe oraz mini mundial.

W części artystycznej Festynu można było podziwiać specjalnie przygotowany pokaz taneczno – gimnastyczny. Swoje występy wokalne, taneczne oraz teatralne zaprezentowały także przedszkolaki.

Dodatkowe atrakcje przygotowane zostały przez służby miejskie i nie tylko. Można było podziwiać wóz strażacki udostępniony przez  Państwową Straż Pożarną w Chorzowie, usiąść za kierownicą radiowozu Policji Miejskiej w Chorzowie oraz nieoznakowanego wozu policyjnego zaprezentowanego przez Szkołę Policji w Katowicach, natomiast Straż Miejska w Chorzowie przygotowała miasteczko ruchu drogowego. Przedstawicielki Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej przygotowały dla najmłodszych kolorowanki i quizy. W Festyn włączyli się również przedstawiciele Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Chorzowie.  Wszystkim partnerom serdecznie dziękujemy za udział     i zaangażowanie.

Na zakończenie Festynu rozdane zostały nagrody i prezenty zakupione dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Chorzów oraz InterRisk Towarzystwa Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group, którym również serdecznie dziękujemy.

Wszystkich zapraszamy już za rok!

Please enter your comment!