Jak co roku Zespół Szkół Technicznych nr 1 im. Wojciecha Korfantego był organizatorem “Festynu u Wojtka”, który na stałe zagościły w kalendarzu imprez miejskich i cieszy się już renomą. Festyn ma charakter cykliczny, a skierowany jest do najmłodszych: dzieci przedszkolnych oraz wczesnoszkolnych.  Celem jest integracja społeczności lokalnej oraz nawiązywanie współpracy miedzy jednostkami. Udział w nim wziął Prezydent Miasta Chorzowów Pan Andrzej Kotala oraz ponad 200 przedszkolaków. W tym roku uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali mnóstwo atrakcji, był między innymi kącik malowania twarzy, kolorowania, rysowania kredą, zabaw animatorskich oraz baniek mydlanych. Rozgrywały się także liczne konkurencje sportowe: wyścigi w workach, na hulajnodze, dart, ćwiczenia sprawnościowe oraz mini mundial.

W części artystycznej Festynu można było podziwiać specjalnie przygotowany pokaz taneczno – gimnastyczny. Swoje występy wokalne, taneczne oraz teatralne zaprezentowały także przedszkolaki.

Dodatkowe atrakcje przygotowane zostały przez służby miejskie i nie tylko. Można było podziwiać wóz strażacki udostępniony przez  Państwową Straż Pożarną w Chorzowie, usiąść za kierownicą radiowozu Policji Miejskiej w Chorzowie oraz nieoznakowanego wozu policyjnego zaprezentowanego przez Szkołę Policji w Katowicach, natomiast Straż Miejska w Chorzowie przygotowała miasteczko ruchu drogowego. Przedstawicielki Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej przygotowały dla najmłodszych kolorowanki i quizy. W Festyn włączyli się również przedstawiciele Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Chorzowie.  Wszystkim partnerom serdecznie dziękujemy za udział     i zaangażowanie.

Na zakończenie Festynu rozdane zostały nagrody i prezenty zakupione dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Chorzów oraz InterRisk Towarzystwa Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group, którym również serdecznie dziękujemy.

Wszystkich zapraszamy już za rok!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here