Gra miejska “Śladami Europy”

0
1133

9 listopada trzydziestoosobowa grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w grze miejskiej pt. “Śladami Europy” organizowanej przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu.

Uczestnicy zostali podzieleni na trzy dziesięcioosobowe zespoły, które od tego momentu stały się odkrywcami przedwojennego Chorzowa. Uczniowie otrzymali archiwalną mapę miasta z zaznaczonymi miejscami, przedmiotami oraz pomnikami europejskiego dziedzictwa kulturowego. Z pomocą tej mapy, uczniowie zwiedzali miasto i odkrywali zapomniane lub nieznane im ślady i elementy europejskiej kultury.

Każdy zespół miał do wykonania osiem zadań, które zaprowadziły naszych odkrywców m.in. do kościoła ewangelickiego na ul. Powstańców, pomnika Friedricha Wilhelma von Redena, rzeźby “Chłopiec z łabędziem” autorstwa Theodora Erdmanna Kalidego, na dawną Kaiserstraße (obecnie ul. Wolności) czy na dawny cmentarz żydowski.

         Po wykonaniu wszystkich zadań uczniowie wrócili do szkoły gdzie czekał na nich obiad, po którym nastąpiło ogłoszenie wyników gry miejskiej. Wygrała drużyna złożona z uczniów klasy 3b pod opieką p. Agnieszki Flaczek. Nagrodą dla zwycięzców jest wizyta w wybranym przez nich chorzowskim escape roomie.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za zaangażowanie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Monika Zubernik-Dyduch

Agnieszka Flaczek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here