GRA O WSZYSTKO – połączenie edukacji, rozrywki i integracji.

0
160

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w ostatnich dniach w akcji szkolnej GRA O WSZYSTKO, w której głównym celem było połączenie edukacji z rozrywką oraz integracja uczniów.

Szukając ciekawych rozwiązań na odreagowanie szkolnych emocji towarzyszących uczniom, którzy wrócili do nauki stacjonarnej, nauczyciele przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych włączyli się do wspólnego budowania pozytywnych relacji, zaciśnięcia więzi między uczniami oraz stworzyli klimat sprzyjający uczeniu się przez doświadczenie.

Tradycyjne planszówki – Chińczyk, warcaby czy młynek – poszły w ruch. Uczniowie grali w bierki, ćwicząc koncentrację, silną wolę i zręczność. Pojawiły się gry, w których uczniowie podejmowali decyzje, m.in handlując nieruchomościami, przeprowadzając transakcję, stawali się milionerami bądź bankrutami. Uczniowie chętnie sięgali do gier, w których wiedza i refleks szły ze sobą
w parze oraz z gier słownych tj. Scrabble czy Turnieju słownego, w których uruchamiali wyobraźnie, tworząc „zaskakujące” wyrazy. Oczywiście nie mogło zabraknąć królewskiej gry, która rozwija logiczne myślenie i zmusza do poszukiwań najlepszych rozwiązań.

Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli lekcje w ostatnim czasie stały się odskocznią od codzienności, możliwością odejścia od tradycyjnych form i metod pracy, w których warto było odbudować relację rówieśnicze, nie koniecznie sięgając po telefony komórkowe oraz Internet.