Co to są kompetencje kluczowe? Jak można zostać „idealnym pracownikiem”? W czym jestem świetny? Jak sobie radzić w sytuacjach stresowych? Co to jest reklama? Jak znaleźć „dobrą” pracę? – pytanie dwoją się i troją, a to wszystko na zajęciach dodatkowych z języka niemieckiego zawodowego. Już od września uczniowie naszej szkoły mają możliwość rozwijania umiejętności językowych nie tylko na zajęciach obowiązkowych z języka niemieckiego, ale również na zajęciach dodatkowych. Uczniowie poznają terminologię fachową obejmującą zagadnienia z informatyki, chłodnictwa i klimatyzacji czy organizacji reklamy przydatną w przyszłej pracy zawodowej oraz zdobywają umiejętności korzystania oraz tworzenia tekstów dotyczących ich zawodu. Pracują w dużej mierze na materiałach autentycznych, w parach, grupach, współpracując ze sobą. Stają się pracownikami firm czy też prowadzą działalność gospodarczą, są dyrektorami, kierownikami i wykonują pracę przy podstawowych urządzeniach technicznych, opisując ją w języku niemieckim.

I choć podstawy nie są łatwe, to radzą sobie świetnie. Planują, organizują, oceniają własne umiejętności, angażują się i dążą do wyznaczonego celu – zdobycia wiedzy językowej i umiejętności komunikacyjnych w języku obcym z wykorzystaniem języka branżowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here