Klasy pierwsze na tropie egzotycznych ryb i … krasnali we Wrocławiu.

0
563

Uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Technicznych nr 1 im. Wojciecha Korfantego w Chorzowie wraz z opiekunami wybrali się 3 października na jednodniową wycieczkę do przepięknego miasta Dolnego Śląska – do Wrocławia.

Celem wycieczki było zwiedzanie Afrykarium wraz z Zoo oraz poznanie w pigułce historii oraz zabytków Wrocławia. Uczniowie mieli okazję zwiedzić unikatowy na skalę światową kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. W 19 akwariach i basenach o pojemności niemal 15 000 000 l wody prezentowane są zwierzęta zamieszkujące plaże i rafę koralową Morza Czerwonego, rzekę Nil, krainę Wielkich Rowów Afrykańskich, głębię Kanału Mozambickiego, plaże Wybrzeża Szkieletów (Namibia) i Dżunglę dorzecza Kongo. Kolejna część trasy po Wrocławiu obejmowała jej najstarszą część – czyli Ostrów Tumski. W ramach klasycznego spaceru po najstarszych przestrzeniach Wrocławia uczniowie zobaczyli Katedra pw. Jana Chrzciciela czy jeden z najbardziej popularnych mostów w Polsce – Most Tumski, gdzie zakochani wieszają kłódki na znak trwałości miłości. Dzięki Panu Kamilowi – przewodnikowi miejskiemu, który znakomicie opowiadał o historii Wrocławia, krasnalach towarzyszących nam podczas zwiedzania i raczył nas ciekawymi, nietuzinkowymi opowieściami niekoniecznie znajdującymi się w przewodnikach oraz naszemu pilotowi Panu Pawłowi dotarliśmy do ostatniego punktu naszej wycieczki – Rynek Miasta. Tam uczniowie mogli odpocząć po prawie 5 godzinnej wyprawie.

Wycieczka niewątpliwie była udana, uczniowie z uśmiechem na twarzy wrócili do domu, zmęczeni ale pełni wrażeń i z bagażem nowych doświadczeń. Z pewnością długo jeszcze będą pamiętać Wrocław, a szczególnie Afrikarium oraz piękne zakątki Ostrowa Tumskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here