Konkurs Językowy – jesteśmy w II etapie!!!

0
125

Tegoroczny Konkurs Językowy organizowany jest  przez Instytut Neofilologii PWSZ w Raciborzu w wersji online. Pierwszy etap – szkolny- uczniowie naszej szkoły mierzyli się z zadaniami testowymi zamkniętymi oraz zadaniami otwartymi na poziomie matury podstawowej i rozszerzonej zarówno z języka niemieckiego jak i angielskiego.

W Konkursie Językowym brało udział 12 uczniów – do kolejnego etapu z języka angielskiego i języka niemieckiego przeszło  5 uczniów.

Z klas trzecich Tomasz Bryginowicz (3b), Łukasz Kocurek (3b), Wiktoria Bensz(3a), z języka niemieckiego – z klasy 3a -Julia Daszek i Karolina Kaczmarczyk.

Niestety ze względu na panującą wciąż epidemię, mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników oraz pracowników,  drugi – uczelniany etap przeprowadzony będzie zdalnie 16 kwietnia o godz. 9 00 przy pomocy platformy MS Teams. Część pisemna rozpocznie się o godzinie 9.00. Po krótkim przywitaniu i wyjaśnieniach udzielonych przez przedstawicieli Komisji Konkursowej, uczniowie przystąpią do rozwiązania testów. Część pisemna potrwa 60 minut (zakończenie ok. godz. 10.15), po jej zakończeniu uczniowie zostali zaproszeni, o godzinie 10:45,  do wzięcia udziału w mini kursie języka czeskiego i do obejrzenia krótkiej, zabawnej prezentacji poświęconej językowi i kulturze czeskiej – „Do Czech razy sztuka”.

O godz.12.30 ogłoszona zostanie lista uczestników dopuszczonych do części ustnej, która rozpocznie się o godzinie 13.00. Do części ustnej przystąpi po 20 uczestników z każdego języka – będą to osoby, które uzyskały najlepsze wyniki z części pisemnej. Ogłoszenie wyników końcowych i zakończenie konkursu nastąpi o godzinie 15.30.

 Gratulujemy osiągnięcia drugiego etapu i czekamy na więcej!!!