W czwartek 22 listopada, uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w konkursie “Juvenes Translatores”- na najlepszych młodych tłumaczy w Unii Europejskiej.

Co roku w dniu konkursu ponad 3 tysiące uczniów ze wszystkich krajów Unii Europejskiej tłumaczy jednostronicowy tekst z jednego z 24 języków urzędowych Unii Europejskiej na dowolny inny język UE. W tym roku tematem konkursu był Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego.

Prace konkursowe są oceniane przez zawodowych tłumaczy z Komisji Europejskiej, którzy wybierają najlepsze tłumaczenie z każdego kraju. Wyniki konkursu poznamy wiosną przyszłego roku.

Celem konkursu jest promowanie nauki języków i inspirowanie młodych lingwistów. Znajomość języków obcych poprawia sytuację młodych ludzi na rynku pracy, otwierając przed nimi nowe perspektywy w kraju i za granicą. Języki są podstawowym elementem dialogu międzykulturowego, integracji europejskiej i globalnego obywatelstwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here