Kto zostanie zwycięzcą? –Szkolne Konkursy Języka Obcego Zawodowego

0
502

We wtorek 19 marca odbyły się Szkolne Konkursy Języka Obcego Zawodowego. Z pewnością nie należały do najłatwiejszych, obejmowały bowiem wiedzę i umiejętności z zakresu języka obcego zawodowego. W Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego Zawodowego uczniowie, kształcący się na kierunkach: technik informatyk, technik elektronik, technik organizacji reklamy oraz technik chłodnictwa i klimatyzacji zmierzyli się z zadaniami zamkniętymi i otwartymi, sprawdzającymi wiedzę z zakresu słownictwa specjalistycznego oraz musieli wykazać się umiejętnością pisania listu motywacyjnego. Z kolei Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego „Die Ausbildung ist wichtig” opierał się na sprawdzeniu umiejętności czytania ze zrozumieniem tekstów, naszpikowanych słownictwem branżowym, na tłumaczeniu tekstów specjalistycznych, przygotowanych dla każdego profilu zawodowego oraz umiejętnością reagowania podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Nie brakowało pytań dotyczących kompetencji kluczowych w zawodzie czy znajomości języka branżowego, nazw zawodów, czynności z nimi związanych np. instalowanie sieci –instalieren Neztwerke, prowadzenie kampanii reklamowych – Leiten der Werbekampagnen, montowanie urządzeń klimatyzacyjnych – Montage von Klimaanlagen, itp.) w oparciu o pomoce dydaktyczne, przygotowane podczas zajęć z języka niemieckiego zawodowego.

Już wkrótce poznamy zwycięzców!!!

Podziękowania dla wszystkich uczestników, którzy postanowili zmierzyć się z językiem obcym zawodowym i wykazać się wiedzą i umiejętnościami w swojej branży zawodowej.