Ostatni tydzień grudnia po raz kolejny przejdzie do historii naszej szkoły. Wszystko za sprawą czwartego już udziału  w Maratonie Pisania Listów organizowanego przez Amnesty International  i pokrywającego się terminem z Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka.

Poprzez swój udział społeczność szkolna miała okazję wyrazić wsparcie lub nawet pomóc więźniom sumienia oraz innym narażonym na łamanie praw człowieka na całym świecie.
Wierzymy, że pisanie takich listów bardzo pomoże tym ludziom. Liczymy na to, że niesprawiedliwie uwięzieni zostaną uwolnieni. Dzięki temu integrujemy się i walczymy dla ich dobra.

„ Dziękuję  Pani za możliwość napisania listów” – powiedział jeden z uczniów klasy Ib Tomek Kuczera.
Co roku dzięki Maratonowi Pisania Listów udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane.

Maraton Pisania Listów to największe w Polsce wydarzenie angażujące tak dużą ilość ludzi w obronę praw człowieka. W tym roku odbył się w rekordowej liczbie ponad 705 miejsc w całej Polsce i w ponad 100 krajach na całym świecie. W Polsce napisano ponad 303 359 listów, z czego 550 było dziełem społeczności naszej szkoły.

Słowa uznania należą się bez wątpienia wszystkim uczniom, którzy z tak wielkim zaangażowaniem wspierali innych w walce o ich prawa człowieka. Sam udział był         i pozostanie najlepszą lekcją tego, jakimi zasadami należy kierować się w dorosłym życiu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here