W czwartek 25 stycznia 2018 r. z inicjatywy p. Piotra Płonki został zorganizowany w naszej szkole Dzień Pamięci Ofiar Holokaustu połączony z warsztatami edukacyjnymi poświęconymi postaci Ireny Sendlerowej. Uczestnicy spotkania dokonali podsumowania dotychczas zdobytej wiedzy dotyczącej Holokaustu oraz wzięli udział w dyskusji dotyczącej współczesnego sposobu upamiętniania tragedii. Uczniowie analizowali Pomnik Pomordowanych Żydów Europy znajdujący się w Berlinie oraz poznali projekt fotograficzny Yolocaust, który pokazuje problem ignorancji pamięci historycznej przez wielu ludzi.

Drugą część spotkania stanowił warsztat edukacyjny, podczas którego uczniowie szczegółowo zostali zapoznani z wybitną postacią – Ireną Sendlerową, której w życiu przyświecała zasada Warto aby człowiek umiał istnieć nie tylko dla siebie, ale także dla innych.”. W trakcie zajęć uczniowie dyskutowali o jej dokonaniach, cechach charakteru oraz postawach, które i dla nas dzisiaj powinny stanowić wzór do naśladowania. Na koniec wszyscy uczestnicy zajęć wzięli udział w projekcji filmu „Dzieci Ireny Sendlerowej”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here