Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

0
395

,,Międzynarodowy Dzień Wolontariusza”.

Każdego roku, 5 grudnia obchodzone jest międzynarodowe święto wolontariuszy-ludzi, którzy niosą pomoc oraz wspierają różnego rodzaju inicjatywy i organizacje. To dzień,    w którym warto podziękować za ich poświęcony czas i trud w codziennych działaniach      na rzecz lepszego świata.

05.12.2019 r. w Międzynarodowy Dzień Wolontariusza odbyło się spotkanie z przedstawicielką  Fundacji Iskierka , panią Agnieszką Wydmuch.

Fundacja ISKIERKA od 2006 roku zajmuje się budowaniem systemów wsparcia dla dzieci z chorobą nowotworową i ich rodzin. Prezesem Zarządu fundacji jest Jolanta Czernicka-Siwecka, której syn także zmagał się białaczką. Zespół pracowników wspierają w działaniach wolontariusze oraz partnerzy ze środowisk biznesowych, samorządowych, a także osoby ze świata nauki, sportu, sztuki, kultury i show biznesu. To ponad 500 podopiecznych fundacji (w trakcie i po leczeniu onkologicznym).

Fundacja zajmuje się zakupem leków, remontuje  dziecięce oddziały  szpitalne, wspiera szkolenia dla lekarzy, a także badania naukowe.

Uczniowie ZST nr 1 w Chorzowie podczas spotkania dowiedzieli się jak działa fundacja    i jakie działania podejmuje, w celu niesienia pomocy potrzebującym.

Celem obchodów tego święta, jest uznanie pracy wolontariuszy na całym świecie za ich trud, czas i poświęcenie na rzecz potrzebujących.

Wszystkim wolontariuszom ZST nr 1 w Chorzowie bardzo dziękuję za zaangażowanie w akcje niosące pomoc innym .